1. صفحه نخست
  2. chevron_left
  3. همایش و کنفرانس
  4. chevron_left
  5. نخستین کنفرانس ملی راهکارهای توسعه حمل و نقل هوشمند

نخستین کنفرانس ملی راهکارهای توسعه حمل و نقل هوشمند

همایش و کنفرانس،اخبار
243 بازدید

نخستین کنفرانس ملی راهکارهای توسعه حمل و نقل هوشمند و پنجمین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی لجستیک، پایانه‌ها و زنجیره تامین حمل و نقل هوشمند؛ نهم تا دوازدهم آبان ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار خواهد شد.

سیستم های حمل و نقل هوشمند مفهومی جدید در حوزه مدیریت شهری است که پویایی و رونق این صنعت را در پی دارد و کارایی آن را افزایش می‌دهد. به دلیل اهمیت بالای این حوزه در کشور، متولیان این امر، برنامه‌ها و طرح های مختلفی برای رونق دادن به این حوزه در نظر گرفته‌اند که برگزاری نخستین کنفرانس ملی راه‌کارهای توسعه حمل و نقل هوشمند، از جمله این موارد است.

امروزه هوشمندسازی سازمان‌ها و سیستم‌های شهری کلانشهرها و مادرشهرها جزء دغدغه‌های نظام‌های مدیریتی شهرهاست، زیرا این دسته از شهرها به نسبت شهرهای کوچک و متوسط پهنه گسترده‌تری را در بر می‌گیرد.

سیستم حمل ونقل عمومی یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین سیستم‌ها در توسعه یک شهر است، شبکه سیستم‌های حمل و نقل همانند رگ‌های بدن است که زندگی را در سراسر شهر جاری می‌کند و چنانچه خللی در این سیستم به وجود آید یا کمبودی در هر نقطه حس شود، کل ساختار شهر تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

بر همین اساس ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری به دنبال اجرایی سازی طرح‌هایی است که بتواند گامی در جهت بهبود اوضاع حمل و نقل در کشور بردارد. گامی که در آن هر کدام از بازیگران این عرصه سهم کوچکی از آن را به عهده گیرند و این صنعت پرچالش را به سمت روزهای بهتر سوق دهد، روزهایی که با به کارگیری ایده‌های خلاق می‌تواند نویدبخش آینده‌ای روشن برای این صنعت باشد.

تاریخ های مهم

آخرین مهلت ارسال مقاله: ۳۰ مهر ۹۸

اعلام نتایج داوری مقالات: ۵ آبان ۹۸

آخرین مهلت ثبت نام: ۵ آبان ۹۸

زمان برگزاری کنفرانس: ۹ الی ۱۲ آبان ۹۸

موضوعات و محورهای کنفرانس

  • فناوری های نوین و استارت آپ ها در لجستیک و حمل و نقل هوشمند
  • بومی سازی لجستیک و حمل و نقل هوشمند با رویکرد اقتصاد مقاومتی
  • نظام موضوعات لجستیک و حمل و نقل هوشمند (زمینی،دریایی،هوایی،ریلی)
لینک کوتاهhttp://wikitransport.ir/?p=21812

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مطالب